دعوت به مسجد در آستانه ماه مبارک رمضان

بسمه تعالی

سپاس خدایی که بخشش از مال او نکاهد و نبخشیدن بر او نیفزاید(امام علی ع)

دوست عزیز سلام
چند دقیقه ای تو را به خواندن این جملات دعوت می کنم. خواهش میکنم خوب بخوان و خوب فکر کن... 
امام صادق ع میفرماید تفکر انسان را به راه راست سوق می دهد در هنگام فکر انسان توسط فطرت پاک خود (وجدان) به کارهای خیر و خوبیها دعوت می شود. مگر آنکه از روی لجبازی و عناد راه خوبی را بر خود ببندد و بدیها را برگزیند.
ما انسانها زیاد فرصت برای خوب بودن و خوب شدن نداریم. اگر خوب به دور وبرمان نگاه کنیم می بینیم که چه بسیار همسایگان و نزدیکان و آشنایان بودند که در بین ما بوده و مثل ما زنده بودند و نفس میکشیدند، اما الان نیستند و برای همیشه رفتند. به راستی جز عمل نیک و کار خیر و خداپسندانه چه چیزی الان بدرد آنها میخورد. نوبت به ما هم میرسد. امام علی ع میفرماید «هر نفسی که میکِشی قدمی به مرگ نزدیکتر میشوی».«خوش به حال کسی که عبرت بگیرد پیش از آنکه خود عبرت دیگران شود».
بخدا قسم که آفریده نشده ایم تا زندگی و وقتمان به بطالت و بیهودگی بگذرد. خوب فکر کنیم و ببینیم الان که سالها از زندگی ما میگذرد چه بهره ای از آن برده ایم و برای حیات اخروی خود که گریزی از رسیدن به آن نداریم چه کرده ایم. آیا وقت آن نرسیده است که کمی بیشتر به نوای درونی خود(که سخن حق را به ما یادآوری میکند) گوش کنیم. آیا به گذشته و ایام کودکی خود فکر کرده ایم که چقدر خداوند ما را پاک آفرید، وما خود را به انواع پلیدی ها دچار کردیم و گرفتار شدیم. آیا وقت آن نرسیده است که خود را از هر چه تعلق و وابستگی است آزاد و رها ساخته و در آسمان پاکی ها و خوبی ها پرواز کنیم؟ آیا کسی هست که دعوت حق را لبیک گفته و به سویش پرواز کند؟ آیا کسی هست که تشنه حقیقت و معرفت خدایی باشد و پیش از آنکه فرصتش تمام شود برای خود کاری انجام دهد؟
مطمئن باشید که رحمت و گذشت خداوند خیلی بیشتر از گناهان و بدی های ماست. اگر واقعا به او توکل کنیم و با کمی همت به سویش قدم برداریم قطعا نتایجش را در همین دنیا هم می بینیم، در حالی که اجر واقعی ما در آخرت خواهد بود. گرانی، بیکاری، مشکلات زندگی و ... همه آزمایشی است که در این دنیا به آن دچار شده ایم اما اینها دلیلی بر نافرمانی و معصیت خدا نمی شود. به راستی که خدا احتیاجی به خوب بودن و بندگی ما ندارد، بلکه ما نیازمند بندگی او هستیم و اگر ما به دلایلی غیر منطقی که در ذهن خود داریم نافرمانی کنیم خودمان ضرر و زیانش را در هر دو جهان می بینیم. و این را هم بدانیم که «حق پیروز است و باطل نابود است» اگر با حق بودیم و در راهش تلاش کردیم سعادتمند هستیم و غیر آن باطل است (جناح بیطرف هم وجود ندارد این که بگوییم ما به هیچ چیز کار نداریم چون در این صورت به همراه باطل غرق خواهیم شد) اگر همه ما از راه راست و حقیقت دور شده و نافرمانی خدا کنیم باز هم طبق آیه شریف قرآن «برای خداوند در آسمانها و زمین نیروهایی (جنودی) هست» و این نیروها حق را پیروز خواهند کرد. (به عنوان مثال داستان ابرهه که میخواست خانه خدا را خراب کند اما به فرمان خدا با پرستوهای ابابیل نابود شد. فرعون با آن همه ادعا با پشه ای کشته شد. و موریانه ها که عهدنامه قریش را به جز بسم ا... آن خوردند)
دوست عزیز اکنون در آستانه ماه میهمانی خدا شما را به حضور در مسیر حق و حقیقت خداوند که انسان را به سعادت دنیوی و اخروی میرساند دعوت میکنم. این را هم بدانید که خداوند خیلی کریم است و مهمانش را خوب پذیرایی میکند. درهای رحمت خداوند بروی همه ما باز است به شرطی که خودمان این درها را نبندیم. ان شاء ا... که توفیق استفاده از این فرصت بزرگ را داشته باشیم و بتوانیم برای آخرت خود توشه ای برداریم و شاهد حضور گسترده شما عزیزان در مراسمات عبادی و نیایش ماه مبارک رمضان در مساجد باشیم. من ا... توفیق
کانون فرهنگی مسجد صاحب الزمان(عج)


/ 0 نظر / 24 بازدید