کانون فرهنگی مسجد صاحب الزمان(عج)
محله بنکی- شهر کنارتخته - استان فارس

امام زمان (عليه السّلام) مي فرمايند : وَاکثِرُوا الدُّعاء بِتَعجيلِ الفَرَج فَاِنَّ ذلِکَ فَرَجُکُم .... براي تعجيل در فرج زياد دعا کنيد. همانا اين فرج و گشايش در کار شما نيز خواهد بود
در این وبلاگ جستجو کنیددر اين وبلاگ
آرشيو وبلاگ
 
سلام دوست عزیز در صورتی که مایل هستید به عنوان نویسنده مطالب مذهبی و فرهنگی وبلاگ یا کانال تلگرام همکاری نمایید اطلاع دهید
bj2014@yahoo.com
تلگرام @jabar2015
لینک کانال تلگرامی "کانون فرهنگی شهید آوینی" مسجد صاحب الزمان عج
   
@ تماس با ما در تلگرام @
نويسنده: کانون - ۱۳٩٥/۳/٢٩

این خانواده آینه های خدائی اند       در انتهای جاده ی بی انتهائی اند
خیل ملک مقابلشان سجده می کنند    اینها خدا نی اند ولیکن خدائی اند

هر کس که می رسد سر اطعام می برند   فرقی نمی کند که فقیران کجائی اند
یک "السلام" و یک "و علیک السلام "سبز      اینها همان مقدمه ی آشنائی اند

صدها هزار مثل سلیمان در این حرم       مشغول لحظه های شریف گدائی اند
سوگند میخوریم که پروانه زاده ایم       همسایه ی قدیمی این خانواده ایم

تو آسمان جودی ما یا کریم تو      پرواز میکند دل ما تا حریم تو
احساس میکنم به تو نزدیک میشوم     وقتی که می وزد سر راهم نسیم تو

وقت کرامت است که از راه آمده است     آن آشنای کوچه نشین قدیم تو
قرآن بی بدیل ، حروف مقطّعه    کی میرسم به فهم الف لام میم تو

سوگند میدهیم خدا را در این سحر        بر پینه های رحمت دست کریم تو
ما را همیشه سائل دست شما کند      ما را به زیر پای شما خاک پا کند

دست مرا بگیر که عاشق ترم کنی     سلمان خانواده ی پیغمبرم کنی
من در قنوت نیمه شبت دور میزنم    شاید مرا بگیری و انگشترم کنی

آن شاخه ی گلم که به دست تو داده اند    تا هرکجا که خواست دلت پرپرم کنی
من آمدم که بین سحرهای اشتیاق    بال مرا بگیری و خرج حرم کنی

بال و پر شکسته به دردم نمیخورد    انگار بهتر است که خاکسترم کنی
روزی آب و سفره ی نان منی حسن     ماهِ مبارکِ رمضان منی حسن

ای در هوای پاک نگاهت سلام ها     نامت نداشت سابقه ای بین نامها
ای سبزی بهار خدا سیر میشوند    از عطر سفره های حضورت مشام ها

بیرون بیا و چشم مرا هم قدم بزن     هم سفره ی فروتن جمع غلام ها
در کوچه ات کسی به کسی جا نمیدهد     مکثی نما به شوق چنین ازحام ها

سائل شدن کنار نگاه تو واجب است     وقتی گدا به چشم تو دارد مقام ها
تو سفره دار شهر خدا ما گدای تو    مثل کبوتریم و اسیر هوای تو

آنکس که پیش پای شما خم نمیشود     در خانه ی فرشته هم آدم نمیشود
آقای من بدون توسل به نام تو     حالی برای توبه فراهم نمیشود

دست مرا بگیر و به سمت خدا ببر     چیزی که از بزرگیتان کم نمیشود
آرامش تو باعث طوفان کربلاست     بی صلح تو قیام مُحَرم نمیشود

هرکس که بر نجابتِ صلح و سکوت تو     مؤمن نمیشود ، به جهنّم نمیشود
تا کربلا رسید صدای سکوت تو     این قیل و قال ها به فدای سکوت تو

ای از هزار حاتم طائی کریم تر     لطف تو از تمام کریمان قدیم تر
می آوری به وجد تو پروردگار را     ای از زبان حضرت موسی کلیم تر

تو ابتدای نسل طهورای کوثری    هرکس حسودتر به تو باشد عقیم تر
در این مسیر رو به خدایی ندیده ایم    از رد پای گیوه ی تو مستقیم تر

در کربلا به آینه ات سنگ میزنند     هرکس شبیه تر به تو جرمش عظیم تر
آقا تو در کلام خلاصه نمیشوی    در حضرت و امام خلاصه نمیشوی

ای یاکریم خسته چه کردند با پرت     این زهر ِ پر شراره چه آورده بر سرت
از لحظه ای که رنگ نگاهت کبود شد    رنگی دگر نرفته مناجات خواهرت

با اینکه ای غریب ، تو بودی امام شهر    اما کسی نخواند نمازی به پیکرت
تابوت را نشانه گرفتند به تیرها    آن هم کجا به پیش دو چشم برادرت

دلهای ما به یاد تو ای بی حرمترین    پر میزند به سمت بقیع مطهرت
تا کِی لبم به خاک بقیعت نمیرسد    بر آستان پاکِ رفیعت نمیرسد

شاعر: علی اکبر لطیفیان

لینک فایل اجرا شده توسط حاج میثم مطیعی

نويسنده: کانون - ۱۳٩٥/۳/٢۳

ماه رمضان که بر اساس آموزه های دینی و اخلاقی-ماهی است که در آن، درهای رحمت الهی به سمت بنده گشوده می‌شود- تاثیرات گسترده ای در رفتار آدم های جامعه دارد. یکی از مهم ترین ره آورد های ماه رمضان آن هم در خانواده های این دوره و زمانه که اعضایش در بیشتر موارد دور سفره نهار و شام و صبحانه در کنار هم نیستند و هر کس به تبع ساعات کاری خود در زمان خاصی غذا صرف می‌کند، باعث کنار هم جمع شدن همه اعضای خانواده دور سفره سحری و افطاری می‌شود. نیمه شب های ماه رمضان همه اعضای خانواده برای حضور بر سفره سحری بیدار می شوند و در لحظات پیش از اذان صبح، خود را برای یک روز دست کشیدن از خوراک و گناه مهیا می سازند. ماجرای افطاری های ماه رمضان هم یکی از اجزای لاینفک برنامه های مردم ما در این ماه مبارک است. هر چند برخی از مهمانی های لوکس افطاری باعث می‌شود که بسیاری از خانواده ها نتوانند از پس هزینه سفره های تجملی افطاری بر بیایند اما هنوز هم بسیارند خانواده هایی که در عین سادگی سفره هایی پر از مهر و محبت را برای افطاری پهن می‌کنند و میزبان دوستان و اعضای خانواده خود می شوند.

از جمله اتفاق هایی که در جریان مراسم های افطاری ماه رمضان می افتد این است که اعضای خانواده و اهالی فامیل که گاه روزهای عید نوروز هم سراغی از هم نمی گیرند به بهانه دعوت افطاری راه خانه های یکدیگر را در پیش گیرند و به بهانه افطاری راهی برای تحکیم صله رحم میان آدم های شهر مهیا می‌شود. کاهش بزه های اجتماعی در ماه مبارک رمضان. آمارهای وقوع آسیب های اجتماعی نشان دهنده این است که وقوع جرم و بزه های اجتماعی در ماه مبارک رمضان کاهش پیدا می‌کند. آمارها نکات بسیاری را به همراه دارد مانند اینکه حتی افرادی هم که درگیر آسیب های اجتماعی و بزه های رفتاری هستند در روزهای ماه مبارک رمضان به احترام این ماه و آموزه های دینی مربوط به آن که ریشه در فطرت همه آدم های کشور ما دارند، لااقل در طول این ماه از رفتارهای بزه کارانه خود دوری می‌کنند.از دیگر رخدادهای مربوط به ماه مبارک رمضان کاهش نزاعات خیابانی است، به این معنا که مردم در این ماه با صبر و حوصله بیشتری در روابط اجتماعی خود ایفای نقش می‌کنند و مانند ماه های دیگر به بهانه یک بوق یا جای پارک، دعوایی خطرناک را کلید نمی زنند، افرادی که شاید اگر در ماه های دیگری در موقعیت های مشابه قرار می گرفتند پتانسیل بروز دعوایی تراژیک و مرگبار را داشتند. کاهش دروغ در میان روابط اجتماعی هم از دیگر ره آورهای ماه رمضان است و آدم ها به دلیل روزه دار بودن حتی به قیمت زیان های مالی هم حاضر نمی شوند زبان به دروغ بگشایند و روزه شان را باطل کنند. بیدار شدن سحری و سفره افطاری و آش و شله زرد نذری همه و همه المان هایی هست که از روزهای کودکی از ماه رمضان در ذهن مردم باقی مانده است و یکی از عواملی که باعث می‌شود در طول ماه رمضان همه آدم های شهر بدون توجه به میزان اعتقادات و باورهای مذهبی شان، روزه بگیرند و پای سفره های سحری و افطاری حاضر شوند. نوستالژی ماه رمضان های کودکی است که وسوسه بازنمایی شان باعث می‌شود لااقل برای یک ماه هم که شده طور دیگری به دنیا نگاه کنیم.

شب های قدر بهانه ای برای بازگشت به درون. شب های قدر که فرهنگ عامیانه به شب های احیا معروف است یکی از مهم ترین شب های ماه رمضان است. شبهایی که در آن آدم های شهر در آن شب ها راه مساجد و تکایا را در پیش می گیرند تا برای تا شب زنده داری و دعا، از خدا بخواهند تقدیری همراه با خیر و نیکی برای یک سال آینده شان رقم بزند، شب هایی که باعث می‌شود آدم های بی توجه به رقابت های پوچ و بی حاصل هر روزه جهان مادی، به معنویات زندگی بیندشند و به جای تلاش های بی نتیجه، عاقبت به خیری را از خدا بخواهند.

نويسنده: کانون - ۱۳٩٥/۳/۱۸

شیخ صدوق به سند معتبره روایت کرده از حضرت امام رضا (علیه السلام) از پدران بزرگوار خود از حضرت امیرالمؤ منین (علیه و على اولاده السلام) که فرمود : خطبه اى خواند براى ما روزى حضرت رسول خدا (صَلَّى اللَّهِ عَلِیهِ وَ آله) پس فرمود : اَیها النّاس بدرستى که رو کرده است به سوى شما ماه خدا با برکت و رحمت و آمرزش. ماهى است که نزد خدا بهترین ماه ها است و روزهایش بهترین روزها است و شب هایش بهترین شب ها است و ساعت هایش بهترین ساعتها است و آن ماهی است که خوانده اند شما را در آن بسوى ضیافت خدا و گردیده اید در آن از اهل کرامت خدا . نَفَسهاى شما در آن ثواب تسبیح دارد و خواب شما ثواب عبادت دارد و عملهاى شما در آن مقبول است و دعاهاى شما در آن مستجاب است . پس سؤ ال کنید از پروردگار خود به نیت هاى درست و دل هاى پاکیزه از گناهان و صفات ذمیمه که توفیق دهد شما را براى روزه داشتن آن و تلاوت کردن قرآن در آن .

به درستى که شقى و بد عاقبت کسى است که محروم گردد از آمرزش خدا در این ماه عظیم و یاد کنید به گرسنگى و تشنگى شما در این ماه تشنگى و گرسنگى روز قیامت را و تَصدّق کنید بر فقیران و مسکینان خود و تعظیم نمائید پیران خود را و رحم کنید کودکان خود را و نوازش نمائید خویشان خود را و نگاه دارید زبان هاى خود را از آنچه نباید گفت و بپوشید دیدهاى خود را از آنچه حلال نیست شما را در نظر کردن به سوى آن و بازدارید گوش هاى خود را از آنچه حلال نیست شما را شنیدن آن و مهربانى کنید با یتیمان مردم تا مهربانى کنند بعد از شما با یتیمان شما و بازگشت کنید به سوى خدا از گناهان خود و بلند کنید دست هاى خود را به دعا در اوقات نمازهاى خود ، زیرا که وقت نمازها بهترین ساعت ها است که نظر مى کند حق تعالى در این اوقات به رحمت به سوى بندگان خود و جواب مى گوید ایشان را هرگاه او را مناجات کند و لبّیک مى گوید ایشان را هرگاه او را ندا کنند و مستجاب مى گرداند هرگاه او را بخوانند اى گروه مردمان . به درستى که جان هاى شما در گروِ  کرده هاى شما است ، پس از گرو به در آورید به طلب آمرزش از خدا و پشت هاى شما گرانبار است از گناهان شما ، پس سبک گردانید آنها را به طول دادن سجده ها و بدانید که حق تعالى سوگند یاد کرده است به عزّت و جلال خود که عذاب نکند نمازگذارندگان و سجده کنندگان در این ماه را و نترساند ایشان را به آتش جهنم در روز قیامت .

ایها النّاس هر که از شما افطار دهد روزه دار مؤمنى را در این ماه از براى او خواهد بود نزد خدا ثواب بنده آزاد کردن و آمرزش گناهان گذشته . پس ‍ بعضى از اصحاب گفتند : یا رسول الله همه ما قدرت بر آن نداریم .  حضرت فرمود : بپرهیزید از آتش جهنم به افطار فرمودن روزه داران اگرچه به نصف دانه خرما باشد و اگر چه به یک شربت آبى باشد ؛ به درستى که خدا این ثواب را مى دهد کسى را که چنین کند اگر قادر بر زیاده از این نباشد .

اَیها النّاسُ هر که خُلْق خود را در این ماه نیکو گرداند بر صراط آسان بگذرد در روزى که قدم ها بر آن لغزد و هر که سبک گرداند در این ماه خدمت غلام و کنیز خود را ، خدا در قیامت حساب او را آسان گرداند و هر که در این ماه شرّ خود را از مردم باز دارد ، حق تعالى غضب خود را در قیامت از او باز دارد و هر که در این ماه یتیم بى پدرى را ، گرامى دارد خدا او را در قیامت گرامى دارد و هر که در این ماه صله و احسان کند با خویشان خود خدا وَصل کند او را به رحمت خود در قیامت و هر که در این ماه قطع احسان از خویشان خود بکند ، خدا در قیامت قطع رحمت از او کند و هر که نماز سنّتى در این ماه بکند خدا براى او برات بیزارى از آتش جهنم بنویسد و هر که در این ماه نماز واجبى را ادا کند خدا عطا کند به او ثواب هفتاد نماز واجب که در ماه هاى دیگر کرده شود و هر که در این ماه بسیار بر من صلوات فرستد خدا سنگین گرداند ترازوى عمل او را در روزى که ترازوهاى اعمال سبک باشد و کسى که یک آیه از قرآن در این ماه بخواند ثواب کسى دارد که در ماه هاى دیگر ختم قرآن کرده باشد .

اَیها النّاسُ بدرستى که درهاى بهشت در این ماه گشاده است پس سؤ ال کنید از پروردگار که آن را به روى شما نبندد ؛ و درهاى جهنّم در این ماه بسته است . پس سؤ ال کنید از پروردگار تبارک و تعالى به تلاوت کردن قرآن مجید در شب ها و روزهاى این ماه و به ایستادن به نماز و جِدّ و جَهد کردن در عبادت و بجا آوردن نمازها در اوقات فضیلت و کثرت استغفار و دعا .

فَعَنِ الصّادِقِ علیه السلام : اَنَّهُ مَنْ لَمْ یغْفَرْ لَهُ فى شَهْرِ رَمَضانَ لَمْ یغْفَرْ لَهُ اِلى قابِلٍ اِلاّ اَنْ یشْهَدَ عَرَفَةَ

امام صادق علیه السلام فرمود: هر که در ماه رمضان آمرزیده نشود تا سال آینده آمرزیده نشود مگر آنکه در عرفات حاضر شود.

و نگاه دارد خود را از چیزهایى که خدا حرام کرده است و از افطار کردن بر چیزهاى حرام و رفتار کن به نحوى که مولاى ما حضرت صادق (علیه السلام) وصیت نموده و فرموده هرگاه روزه دارى ، مى باید که روزه داری گوش و چشم و مو و پوست و جمیع اعضاى تو ، یعنى از محرّمات بلکه از مکروهات و فرمود باید که روزِ روزه داری تو مانند روزِ افطار تو نباشد و نیز فرموده که روزه نه همین ترک از خوردن و آشامیدن است ؛ بلکه باید در روز روزه نگاه دارید زبان خود را از دروغ و بپوشانید دیده هاى خود را از حرام و با یکدیگر نزاع مکنید و حَسَد مبرید و غیبت مکنید و مجادله مکنید و سوگند دروغ مخورید بلکه سوگند راست نیز و دشنام مدهید و فحش مگوئید و ستم مکنید و بى خردى مکنید و دلتنگ مشوید و غافل مشوید از یاد خدا و از نماز و خاموش باشید از آنچه نباید گفت و صبر کنید و راستگو باشید و دورى کنید از اهل شرّ و اجتناب کنید از گفتار بد و دروغ و افتراء و خصومت کردن با مردم و گمان بد بردن و غیبت کردن و سخن چینى کردن و خود را مُشْرِف به آخرت دانید و منتظر فَرَج و ظُهور قائم آل محمّد (علیه السلام) باشید و آرزومند ثوابهاى آخرت باشید و توشه اعمال صالحه براى سفر آخرت بردارید .

بر شما باد به آرام دل و آرام تن و خضوع و خشوع و شکستگى و مذلّت مانند بنده اى که از آقاى خود ترسد و ترسان باشید از عذاب خدا و امیدوار باشید رحمت او را و باید پاک باشد اى روزه دار دل تو از عیبها و باطن تو از حیله ها و مکرها و پاکیزه باشد بدن تو از کثافتها و بیزارى بجوى به سوى خدا از آنچه غیر اوست و در روزه ولایت خود را خالص گردانى از براى او و خاموش باشى از آنچه حق تعالى نهى کرده است تو را از آن در آشکارا و پنهان و بترسى از خداوند قهار آنچه سزاوار ترسیدن او است در پنهان و آشکار و ببخشى روح و بدن خود را به خداى عزّوجلّ در ایام روزه خود و فارغ گردانى دل خود را از براى محبّت او و یاد او و بدن خود را به کارفرمائى در آنچه خدا تو را امر کرده است به آن و خوانده است به سوى آن اگر همه اینها را به عمل آورى آنچه سزاوار روزه داشتن است به عمل آورده اى و فرموده خدا را اطاعت کرده اى و آنچه کم کنى از آنها که بیان کردم از براى تو به قدر آن از روزه تو کم مى شود از فضل آن و ثواب آن .

به درستى که پدرم گفت : رسول خدا (صَلَّى اللَّهِ عَلِیهِ وَ آله) شنید که زنى در روز روزه اى جاریه خود را دشنام داد . حضرت طعامى طلبید . آن زن را گفت بخور زن . زن گفت من روزه ام . فرمود : چگونه روزه اى که جاریه خود را دشنام دادى . روزه فقط همین نخوردن و نیاشامیدن تنها نیست . به درستى که حق تعالى روزه را حجابى گردانیده است از سایر امور قبیحه . از کردار بد و گفتار بد . چه بسیار کمند روزه داران و چه بسیارند گرسنگى کشندگان و حضرت امیرالمؤ منین (علیه السلام) فرمود که چه بسیار روزه دارى که بهره اى نیست او را از روزه به غیر از تشنگى و گرسنگى و چه بسیار عبادت کننده اى که نیست او را بهره اى از عبادت به غیر تَعَب . اى خوشا خواب زیرکان که بهتر از بیدارى و عبادت احمقان است و خوشا افطار کردن زیرکان که بهتر از روزه داشتن بى خردان است .

و روایت شده از جابربن یزید از حضرت امام محمد باقر (علیه السلام) که حضرت رسول (صَلَّى اللَّهِ عَلِیهِ وَ آله) به جابر بن عبدالله فرمود : اى جابر این ماه رمضان است ، هر که روزه بدارد روز آن را و بایستد به عبادت پاره اى از شبش را و باز دارد از حرام شکم و فَرْج خود را و نگاه دارد زبان خود را ، بیرون رود از گناهان خود مثل بیرون رفتن او از ماه . جابر گفت یا رسول اللّه چه نیکو است این حدیث که فرمودى ،  فرمود : اى جابر  چقدر سخت است این شرطهایى که نمودم!!!

منبع: مفاتیح آنلاین سایت شهید آوینی

نويسنده: کانون - ۱۳٩٥/۳/۱٠

نوحه وفات امام خمینی (ره) به سبک جناب مطیعی (کنار قدم های جابر...)

دوباره ز طوفان غم ها         ببین سَرو ِ صبرم خمیده
شده نیمه ی ماه خرداد        عزای خمینی رسیده

به غیر از دل غصه دار و        به جزدیده ی تر نداریم
به مرثیه های غریبی       بیا مثل باران بباریم

بگویم بگویم/به چشمان گریان
سلام خدا بر/امام و شهیدان

واویلا واغربتا...

هنوز آن شب ِ گریه بر تو        نگشته سحر در دل ما
هنوز آتش داغ هجرت         بُوَد شعله ور در دل ما

اگر چه پر از ماتم توست         دل زار و طوفانی ما
 خدا داده آن هیبتت را         به پیر خراسانی ما

نمودی به این راه/تو ما را هدایت
همه جان نثاریم/به راه ولایت

واویلا واغربتا...

چه تشعیع خوبی شد از تو        چه شور و شکوه و جلالی
محبین همه دور تابوت         به اشک غم و خسته حالی

ولی جسم جدّ غریبت       بدون کفن مانده بر خاک
 سرش رفته بر روی نیزه        تنش گشته از نیزه صد چاک

شده قلب زهرا/ز داغش پریشان
بخواند بخواند/روی نیزه قرآن

یا مظلوم یا ثارا... ...

****************************

نوحه وفات امام خمینی (ره) به سبک کنار علقمه شد غوغا حرم دیگر ندارد سقا...


غرق سوز و نوا هر دل شد            عزای امام راحل شد
واویلا واویلا واویلا...
خمینی رفته از این دنیا                  تسلیت یا عزیز الزّهرا(س)
واویلا واویلا واویلا...
خمینی نور چشم همه                    نایب مهدی فاطمه(س)
واویلا واویلا واویلا...
نهضتش یاور قرآن شد                باعث عزّت ایران شد
واویلا واویلا واویلا...
جماران بگو آقایت کو                بنده ی حیّ یکتایت کو
واویلا واویلا واویلا...
جماران بگو از غمهایش            از نماز شب و آوایش
واویلا واویلا واویلا...
امان از این غم و این غربت       جماران کو امام امّت
واویلا واویلا واویلا...
دل به یادش خدایی باشد            همیشه کربلایی باشد
واویلا واویلا واویلا...
ذکر جان و دل روح الله     یا حسین ، یا ابا عبدالله
یا حسین ، یا ابا عبدالله
ای شده کشته درنینوا        ای سرت گشته از تن جدا
یا حسین ، یا ابا عبدالله
ای که خدّ التّریبی آقا      شاه شیب الخضیبی آقا
یا حسین ، یا ابا عبدالله

نويسنده: کانون - ۱۳٩٥/۳/۳

خبر آمد خبری در راه است        سرخوش ان دل که از آن آگاه است
شاید این جمعه بیاید شاید      پرده از چهره گشاید شاید

دست افشان پای کوبان می روم     بر در سلطان خوبان می روم
می روم بار دگر مستم کند     بی سر و بی پا و بی دستم کند
می روم کز خویشتن بیرون شوم     در پی لیلا رخی مجنون شوم


هر که نشناسد امام خویش را    برکه بسپارد زمام خویش را

با همه لحن خوش آوایی ام          در به در کوچه تنهاییم
ای دو سه تا کوچه ز ما دورتر      نغمه تو از همه پرشورتر

کاش که این فاصله را کم کنی        محنت این قافله را کم کنی
کاش که همسایه ما می شدی      مایه ی آسایه ما می شدی

هر که به دیدار تو نایل شود       یک شبه حلال مسایل شود

دوش مرا حال خوشی دست داد     سینه ما را عطشی دست داد
نام تو بردم لبم آتش گرفت      شعله به دامان سیاوش گرفت
نام تو آرامه جان منست        نامه تو خط امان منست

ای نگهت خواستگه آفتاب       بر من ظلمت زده یک شب بتاب
پرده برانداز زچشم ترم      تا بتوانم به رخت بنگرم

ای نفست یار و مددکار ما      کی و کجا وعده دیدار ما

دل مستمندم ای جان به لبت نیاز دارد
به هوای دیدن تو هوس حجاز دارد

به مکه آمدم ای عشق تا تو را بینم      تویی که نقطه عطفی به اوج آیینم
کدام گوشه مشعر کدام کنج منا     به شوق وصل تو در انتظار بنشینم

ای زلیخا دست از دامان یوسف بازکش     تا صبا پیراهنش را سوی کنعان آورد

ببوسم خاک پاک جمکران را     تجلی خانه پیغمبران را

خبر آمد خبری در راه است
سرخوش آن دل که از آن آگاه است

شاید این جمعه بیاید شاید...
******************************
اللهم عجل لولیک الفرج
تعجیل در فرج امام زمان و شادی روح مرحوم آقاسی صلوات

نويسنده: کانون - ۱۳٩٥/۳/٢

همه جا پر از سروره          همه جا کوچه به کوچه

پره از عطر حضوره (2)

گل نرگس وا شد و یار اومد          دلبر و یار و دلدار اومد

حراج عشق شده باز آغاز          یوسف دل به بازار اومد (2)

یا ابا صالح ، مهدی مهدی (4)

گل نرگس غنچه هاشو تا که وا کرد        نفس زندگی رو بازم به پا کرد

با نگاهش غم و از سینه جدا کرد      تا اومد غصه رو از دلها رها کرد

یا ابا صالح ، مهدی مهدی (4)

---------------------------------

پسر فاطمه، یوسف زهرا مدد (3)    

آسمون و زمین ستاره بارون شده        کوچه پس کوچه دلم چراغون شده

شاه عالم رسید، ماه زهرا دمید(2)        طعنه زد به ماه و خورشید

پسر فاطمه، یوسف زهرا مدد (3)

لیلی و مجنون، خمار مهدی        صد سلیمان ری،زه خوار مهدی

بس که زیباست یو،سف و سلیمان      هر دو گشتند بی، قراره مهدی

پسر فاطمه، یوسف زهرا مدد (3)

******************************************

ای که اُمید همه ای        بر لب ما زمزمه ای 
نور دل فاطمه(س) ای         تو رهبر خامنه ای
 سیّدُنا یا مهدی
بحر عطا یا مهدی             سَروَر ما یا مهدی
شمس ولا یا مهدی          سیّدُنا یا مهدی
سیّدُنا یا مهدی...

بی سر و سامان تو ام        دست به دامان تو ام 
دربه در کوی تو ام         در پی دیدار تو ام
گوش به فرمان تو ام 
 سیّدُنا یا مهدی
نور جلی یا مهدی               سبط علی یا مهدی
شمس هدی یا مهدی (2)    
 سیّدُنا یا مهدی 
سیّدُنا یا مهدی...

ذکر لب اهل ولا            بنفسی اَنتَ، یا آقا
ای پسر خون خدا           جانها فدایی شما
قسمت ما کن ز کرم          مدینه و کرب و بلا
سیّدُنا یا مهدی
حاجت ما یا مهدی            چون شهدا یا مهدی
کرب و بلا یا مهدی (2)  
سیّدُنا یا مهدی
سیّدُنا یا مهدی... 

******************************************

بی‌قرار تؤام و در دل تنگم گِله‌هاست
آه! بی‌تاب شدن عادت کم حوصله‌هاست

مثل عکس رُخ مهتاب که افتاده در آب
در دلم هستی و بین من و تو فاصله‌هاست

بی‌تو هر لحظه مرا، بیم فرو ریختن است
مثل شهری که به روی گُسل زلزله‌هاست

آسمان با قفس تنگ چه فرقی دارد؟
دیدنت آرزوی روز و شب چلچله‌هاست

باز می‌پرسم از آن مسئله دوری و عشق
و ظهور تو جواب همة مسأله‌هاست

اللهم عجل الولیک الفرج

نويسنده: کانون - ۱۳٩٥/۳/٢

 به مناسبت فرا رسیدن نیمه شعبان و ولادت با سعادت حضرت مهدی صاحب الزمان عجل الله تعالی فرجه از طرف پایگاه مقاومت ام ابیها سلام الله علیها و با همکاری کانون فرهنگی مسجد صاحب الزمان عج مراسم جشن با شکوهی در حسینیه محله کمانکشی ساعت 5 روز یک شنبه 2 خرداد 95 مصادف با 15 شعبان 1437 برگزار گردید. در این مراسم که حدود دو ساعت به طول انجامید با استقبال گسترده خواهران و برادران از محله های کمانکشی، بنکی، بازار، پمپ بنزین، ترک آباد، و روستاهای جعفرجن، بنه سید و ... همراه بود.

تصاویری از این مراسم را در ادامه میبینید.

حضور پرشور مردم شهر کنارتخته در جشن ولادت امام زمان- حسینیه محله کمانکشی

سخنرانی برادر پاسدار و بسیجی آقای حبیبی درباره آزادسازی خرمشهر و وقایع اخیر سوریه

مولودی خوانی مداح اهل بیت آقای عباسی اعزامی از برازجان

گروه سرود نسیم انتظار اعزامی از برازجان- اجرا دو سرود بسیار زیبا از اجراهای در سطح کشوری

نويسنده: کانون - ۱۳٩٥/۳/۱

به مناسبت فرا رسیدن نیمه شعبان و ولادت با سعادت امام عصر حضرت مهدی "عجل الله تعالی فرجه" ایستگاه صلواتی جلوی مسجد صاحب الزمان محله بنکی در شهر کنارتخته برگزار شد. و بچه های مسجد با توزیع شربت و شیرینی از عابران و رانندگان وسایل نقلیه پذیرایی کردند.
گوشه هایی از تصاویر این مراسم ...

 

کانون
کانون فرهنگی هنری مسجد صاحب الزمان (عج) محله بنکی شهر کنارتخته با نام اختصاصی "کانون فرهنگی شهید آوینی"

...همه اجرها در گمنامی است... «شهید آوینی»
مطالب اخير:
کدهاي اضافي کاربر :


»»» آخرین اخبار پارسیک «««

پخش نوای وبلاگ=کلیک نشد که آینه باشم برای دیدن تو     بیا که آینه خواهم شد از رسیدن تو     فرود آمدنت را، چقدر بی تابم     تمام خواهش محضم به شوق دیدن تو     حرام باد به چشمان ابری من خواب      مباد خفته بمانم دم وزیدن تو     بیا که ناشدنی شد به تو رسیدن من      چه ساده می شود اما به من رسیدن تو    
اميرالمومنين علي(عليه السلام) فرمود: براي دنياي خود آنگونه کار کن که گويا هميشه زنده خواهي بود و براي آخرت خود آنچنان که گويي فردا خواهي مرد. مستدرک الوسائل ج25 ص 146